Když je potřeba psát silnější než chuť hrát na schovávanou...

(Ne)Náhody kolem mě

23. května 2015 v 21:00 | Uraluska |  Tápání u křížku
Tak si říkám, co si myslet o různých náhodách, které se mi teď dějí na každém druhém kroku. A když ne na druhém, tak na třetím. Celkově hodně věřím na to, že to, čeho si všímáme a co nás zaujme, překvapivě mnoho vypovídá o našich potřebách a pocitech. A že speciálně máme-li pocit, že se něco, co se z podstaty děje spíš náhodou, v našem životě děje překvapivě často, bývá to buď něco, po čem toužíme, nebo čeho se bojíme. Ale co když se to opravdu jen děje podivně často? A co když je něco opravdu jen zajímavá okolnost?

To, že jsme zrovna my tři šli tmou, až jsme vylezli přímo před kostelem. (Bylo by na dlouhé vyprávění, kdo jsou ti další dva a proč zrovna my tři je něco zvláštního, ale zahrnovalo by mimo jiné naši diskusi o víře.)

To, že mě v metru upoutal zrovna plakátek na Dny víry.

To, že se mě tuhle v autobuse nějaká naprosto neznámá paní ptala, jestli jsem pobožná.

To, že v knížce, do které jsem se před pár dny začetla, podle všeho fantasy pohádce pro děti, se nějaké slovo odvozené od křesťanství objevuje bez nadsázky na každé stránce.

To, že si najednou uvědomuju křesťanský motiv v písničkách, které mám už několik let ráda.

To, že jsem při zvědavém, napůl náhodném nakouknutí do snílkovského Adita odjevila zrovna Rady Zkušeného ďábla a skrze diskusi pod jedním článkem něco víc ze života C. S. Lewise.

To, že mě nedávno zvědavost a rozklikávání profilů lidí, co napsali příspěvek na stránku jedné události, dovedly až na facebookový profil Akademické farnosti Praha - Salvátor.

To, že ve městě najednou potkávám mnohem víc lidí s křížkem na krku (nebo si jich mnohem víc všímám?).

Vlastně i to, že se kvůli maturitám najednou řeší, jestli mají lidi znát biblické příběhy…

Jsou to všechno jen obyčejné náhody, nebo je to něco víc? A mám něco odvozovat z toho, že si jich tolik všímám a tolik mě fascinují?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama